Величезні ручні сокири віком 300 000 років віднайшли у Великій Британії

Археологи натрапили на сотні кам'яних знарядь, у тому числі незвичайно великі кам'яні ручні сокири, під час розкопок у графстві Кент. Вік знахідок оцінили приблизно в 300 000 років, повідомляє The Guardian з посиланням на журнал Internet Archaeology.

Частина знайдених кам'яних артефактів, зокрема величезна кам'яна ручна сокира. UCL Archaeology South-East / PA

Частина знайдених кам'яних артефактів, зокрема величезна кам'яна ручна сокира. UCL Archaeology South-East / PA

Наскільки великі сокири?

Дослідники Королівського коледжу Лондона натрапили на два рубила, або ручні кам'яні сокири — загострені з обох боків знаряддя, широкі біля основи й тонкі на кінці — у долині Медвей графства Кент. Археологи називають їх величезними, тому що їхній розмір перевищує 22 сантиметри, але одна з сокир має довжину 29,5 сантиметра та є однією з найбільших із Великої Британії. Їх знайшли разом з 800 іншими кам'яними артефактами, похованими в осаді давньої річки. За його віком вчені датували знахідки приблизно 300 тисячами років. У той час на території Великої Британії почали з'являлися неандертальці та інші люди.

Науковці наразі не знають, для чого древні люди створили настільки великі сокири, що їх було важко тримати в руці. Вони могли полювати на оленів, прямобивневих слонів та печерних левів, але щодо цих сокир, то вчені припускають, що вони відігравали радше символічну роль, а не практичну. Можливо, демонстрували силу та майстерність його власника.

Окрім доісторичних знахідок, археологи натрапили на локації на давньоримський цвинтар, датований І-IV століттями. Там виявили рештки 25 людей, із яких 13 спалені, похованих із предметами побуту та прикрасами. Четверо з них були у дерев'яних трунах. Неподалік від них виявили залишки глиняного посуду та тваринних кісток, які можуть бути пов'язані з ритуальним бенкетом під час поховання.