У Єгипті знайшли гробницю невідомого фараона віком 3600 років

У місті Абідос у центрі Єгипту археологи відкопали гробницю, що належала царю Верхнього Єгипту, який правив у 1700-1600 роках до нашої ери. Оскільки гробниця постраждала від розкрадання, то в ній немає ані мумії фараона, ані написів, які могли би вказати на його особу. Утім дослідники сподіваються знайти поруч інші поховання, у яких можуть бути підказки щодо особи цього невідомого фараона. Про це повідомило Міністерство туризму та старожитностей Єгипту.

Частина гробниці невідомого фараона. Egyptian Ministry of Tourism and Antiquities

Частина гробниці невідомого фараона. Egyptian Ministry of Tourism and Antiquities

Що знають про похованого фараона?

Гробницю фараона знайшли на глибині близько семи метрів і вважають, що на момент побудови вона складалася з поховальної камери з вапняку з глиняними склепіннями, які могли досягати висоти п’ять метрів. Вхід до гробниці був оздоблений написами на честь богинь Ісіди та Нефтиди та ієрогліфами з ім’ям фараона, які не збереглися до наших днів.

Поховальна камера всередині гробниці. Egyptian Ministry of Tourism and Antiquities

Поховальна камера всередині гробниці. Egyptian Ministry of Tourism and Antiquities

Внутрішня оздоба гробниці подібна до оздоби гробниці іншого царя Абідоса, Сенебкая. Як вважають археологи, похований в Абідосі фараон правив протягом Другого перехідного періоду, коли Єгипет був роздрібненим на окремі держави, однак ще до правління Сенебкая.

Мумія дитини, знайдена на цвинтарі на північ від Абідоса. Egyptian Ministry of Tourism and Antiquities

Мумія дитини, знайдена на цвинтарі на північ від Абідоса. Egyptian Ministry of Tourism and Antiquities

Крім гробниці фараона, археологи віднайшли на північ від Абідоса залишки гончарної майстерні. Знайдені в ній глиняні фрагменти з написами, звані остраконами, вказують на те, що майстерня працювала в часи римського та візантійського панування в Єгипті, тобто між 30 роком до нашої ери та 642 роком нашої ери. Пізніше її використовували як цвинтар, імовірно, аж до XIV століття нашої ери. На це вказали знайдені на території майстерні поховання з глиняних блоків, які містили мумії та скелети людей. Як вважають археологи, тут ховали цілі сім’ї разом із дітьми.

  • Це вже друга знахідка гробниці фараона у цьому році. Раніше археологи повідомили про виявлення гробниці Тутмоса II — зведеного брата та чоловіка цариці Хатшепсут.