Уперше підтверджено повторне зараження SARS-CoV–2

Перший випадок повторного зараження коронавірусом SARS-CoV–2 зареєстрували у 33-річного мешканця Гонконгу, як повідомляє South China Morning Post із посиланням на поки що неопубліковану статтю в журналі Clinical Infectious Diseases.

Уперше позитивний результат тестування на новий коронавірус чоловік отримав у березні, після чого був виписаний із лікарні як здоровий, вдруге — у середині серпня. Дослідження геномів коронавірусів під час першої та другої інфекції виявило, що збудники належать до двох різних штамів. Тож ймовірність того, що це була одна довготривала інфекція, є вкрай низькою.

Автори наукової праці побоюються, що вакцини та колективний імунітет не зможуть допомогти побороти SARS-CoV–2, оскільки завдяки мутаціям вірус заражатиме людей повторно. Водночас вони наголошують, що поки що це єдиний підтверджений випадок повторної інфекції SARS-CoV–2, який вимагає подальших досліджень, але аж ніяк не має стати перешкодою для розроблення вакцин проти COVID-19.

Усі повідомлення про повторну коронавірусну інфекцію до цього часу ґрунтувалися здебільшого на позитивних результатах ПЛР-тестів. Однак підтвердити, що це саме нове зараження SARS-CoV–2, а не недоліковане попереднє, було неможливо через брак додаткової інформації.


Читайте також