Ультразвуковий пластир допоможе обстежити молочні залози в домашніх умовах

Пластир для грудей допоміг візуалізувати за допомогою ультразвуку глибокі тканини молочної залози. Він дозволяє відстежувати зміни одразу в цілому органі, без травмування тканин та протягом тривалого часу у домашніх умовах, пишуть американські інженери в журналі Science Advances.

Ультразвуковий пластир, вбудований у бюстгальтер. Canan Dagdeviren

Ультразвуковий пластир, вбудований у бюстгальтер. Canan Dagdeviren

Навіщо потрібний цей пристрій?

Регулярне ультразвукове обстеження молочної залози дозволяє виявити ранні зміни у тканинах, які свідчать про розвиток злоякісного процесу. Але іноді рак встигає виникати між плановими скринінгами, який у такому разі зазвичай агресивніший. Щоб люди з підвищеним ризиком раку могли проходити обстеження частіше і без потреби відвідувати оснащені УЗД-апаратом медичні заклади, яких може й не бути в регіоні поруч, науковці Массачусетського технологічного інституту розробили носимий і придатний для домашнього користування пристрій.

Це пластир у вигляді чашечки бюстгальтера, що має отвори у вигляді бджолиних сот. По них можна переміщати ультразвуковий трекер у шість різних позицій, щоб зробити зображення тканин з різних кутів. Керування пристроєм просте та не вимагає навченого персоналу. У першому випробуванні на людині технологія показала, що здатна візуалізувати кісти розміром усього 0,3 сантиметра в діаметрі, охоплюючи тканини на глибину до восьми сантиметрів. Розробники наразі ще вдосконалюють свій винахід, щоб зробити його доступним для широкого тестування. Зокрема вони хочуть уникнути потреби під'єднання пластиру до типового УЗ-апарату, щоб побачити зображення, використавши замість цього мініатюрний екран на кшталт смартфона.