У Таїланді знайшли новий вид павука з перламутровими синіми ногами

У мангрових лісах Таїланду біологи знайшли раніше неописаний вид павуків-птахоїдів, який вирізняється незвичайним синьо-фіолетовим кольором, що нагадує колір електричних іскор. Таке забарвлення йому надають не пігменти, а структура ворсинок на поверхні тіла, які відбивають світлові хвилі синього спектра, створюючи ілюзію їхнього синього кольору. Про відкриття повідомляють таїландські дослідники у журналі ZooKeys.

Chilobrachys natanicharum. Narin Chomphuphuang et al. / ZooKeys, 2023

Chilobrachys natanicharum. Narin Chomphuphuang et al. / ZooKeys, 2023

Як знайшли й назвали електричного павука?

Новий у науці павук-птахоїд, чиє тіло сягає у довжину 3 сантиметрів, а ноги ще 6, раніше вже був відомий у сфері продажу екзотичних тварин як Electric Blue Tarantula з роду Chilobrachys. Однак до цього часу його не описували у науковій літературі і не було відомо його біологію та екологію. На диких представників виду вчені Кхонкенського університету натрапили у мангровому лісі у щілинах дерев. Утім, пізніше з'ясувалося, що павуки населяють і вічнозелені ліси, де поселяються в норах у землі. Можливість дати видовий епітет науковці розіграли на аукціоні, щоб зібрані кошти віддати на підтримку освіти дітей корінного племені Лаху та лікування малозабезпечених хворих на рак людей. Переможцем вийшла компанія Nichada Properties Co., Ltd, яка обрала назву на честь двох її керівників — Натакорна Чангрю (Natakorn Changrew) та Ніхади Чангрю (Nichada Changrew). Тож новоописаний вид тепер має назву Chilobrachys natanicharum.

  • У живій природі синій колір рідкісний через складність створення молекул, здатних так відбивати світло. Але частіше він є наслідком структурних особливостей, як у нового павука. А як саме він утворюється, і чим відрізняється від інших кольорів, читайте у нашому матеріалі «Розфарбувати світ».