У США засіб проти ожиріння схвалили й проти серцевих порушень

Управління з продовольства і медикаментів США (FDA) схвалило використання препарату для схуднення семаглутиду для зниження ризику інфаркту, інсульту та смерті через них у дорослих людей із надмірною вагою та серцево-судинним захворюванням. Утім, ліки можуть бути призначені лише як додаткова терапія до дієти зі зниженою калорійністю та посиленої фізичної активності, йдеться у повідомленні Управління.

Getty

Getty

Наскільки допомагає препарат?

Тестування семаглутиду (торгова назва «Вегові») для зниження ризику важких серцевих порушень провели на 17 600 добровольцях, які отримували або препарат, або плацебо. Спостереження показало, що у групі семаглутиду було статистично менше випадків інфаркту, інсульту та смерті через них, ніж у групі плацебо — у 6,5 відсотків учасників проти 8 відсотків. Найчастішими побічними діями лікування дослідники відмітили дискомфорт з боку травної системи, головний біль, втому, запаморочення, зниження рівня цукру в крові нижче норми у пацієнтів із цукровим діабетом.

Семаглутид став першим препаратом поти ожиріння, схваленим і проти серцево-судинних порушень. Це рішення має допомогти пацієнтам із надмірною вагою знизити ризики для здоров'я, оскільки вони особливо схильні до низки патологій з боку серцево-судинної системи. Між тим, фахівці наголошують на потребі обережності при використанні семаглутиду, зокрема щодо важливості відстеження ознак запалення підшлункової залози та жовчного міхура.

  • Як показували попередні дослідження семаглутиду, він може допомогти пацієнтам скинути до 20 відсотків ваги.