У США схвалили розчин клофеліну для дітей з синдромом дефіциту уваги та гіперактивністю

Американське управління з продовольства та медикаментів (FDA) схвалило розчин клонідину, більш відомого як клофелін, для лікування синдрому дефіциту уваги та гіперактивності у пацієнтів від 6 років. Це перший у США препарат у формі розчину проти цього розладу без стимулювальної дії. Його застосовуватимуть для пацієнтів, що не реагують на стандартні ліки — замість них або як доповнення до стимуляторів. Про рішення повідомила компанія-розробник препарату Tris Pharma.

Denise Chan / Unsplash

Denise Chan / Unsplash

Як застосовуватимуть препарат?

Препарат, що продаватиметься під назвою «Оніда XR» (Onyda XR), являє собою розчин клонідину, що його слід приймати ввечері перед сном. Як зазначає розробник, «Оніда XR» має тривалу та плавну дію, і її достатньо застосовувати раз на добу.

Безпечність лікування препаратом синдрому дефіциту уваги та гіперактивності у старших за 6 років дітей показали випробування засобу у формі таблеток з пролонгованою дією. Серед найчастіших побічних дій препарату відмітили сонливість, втому, нічні жахи та безсоння. Водночас серед протипоказань зазначено лише реакції підвищеної чутливості до клонідину у пацієнта в минулому.

  • Людям із синдромом дефіциту уваги з гіперактивністю часто важко вести звичне життя, але у минулому це порушення могло мати й користь. Дослідження вказало, що в первісних суспільствах синдром міг допомагати ефективніше шукати нові джерела їжі.