У США почали тестувати щопіврічну ін'єкцію для профілактики ВІЛ

У США розпочали два клінічні випробування на людях ін'єкції для профілактики ВІЛ-інфекції, що її достатньо поновлювати лише раз на пів року. Тестування покликане встановити безпечність, сприйнятливість та метаболізм в організмі ін'єкційного препарату ленакапавіру. Його проводитимуть за участі жінок та людей, що вживають ін'єкційні наркотики, та мають вищий ризик інфікуватися ВІЛ. Про це повідомляє Національний інститут охорони здоров'я США (NIH).

Частинки ВІЛ (сині), що відділяються від інфікованої клітини. NIAID

Частинки ВІЛ (сині), що відділяються від інфікованої клітини. NIAID

Що за препарат тестуватимуть?

Ленакапавір вже схвалений у США як засіб для лікування ВІЛ-інфекції, переважно для тих пацієнтів, що не реагують на стандартні ліки. Однак його розглядають і як потенційний препарат для профілактики ВІЛ-інфекції, і це вперше випробовуватимуть його в ін'єкційній формі тривалої дії. Науковці обрали як учасників саме жінок та людей, що вводять собі ін'єкційні наркотики, оскільки вони складають близько 18 та 7 відсотків серед нових інфікованих у США, відповідно, і водночас часто оминаються увагою в дослідженнях ВІЛ.

В обох тестуваннях візьме участь приблизно по 250 учасників, яких розділять на дві групи, де одна половина отримуватиме ін'єкції ленакапавіру, а інша — комбінацію двох стандартних препаратів доконтактної профілактики для орального приймання. Протягом усього дослідження тривалістю близько 4 років науковці стежитимуть за здоров'ям учасників, зокрема відбиратимуть зразки крові для аналізів.

  • У США вже є ін'єкційний препарат тривалої дії для профілактики ВІЛ-інфекції, що його схвалили кілька років тому. Однак його дози потрібно вводити у середньому раз на два місяці.