Пацієнт зі смертю мозку прокинувся перед операцією з вилучення органів

У США пацієнт з діагностованою смертю мозку прокинувся перед тим, як йому мали провести операцію з вилучення органів та трансплантації їх іншій людині. Операцію зупинили, а зараз чоловік живе із сестрою, хоча й має проблеми з пам’яттю, мовленням та ходьбою. Про це повідомило Національне громадське радіо США.

GIPHY

GIPHY

Що ще відомо про випадок?

36-річний Ентоні Томас Гувер зі штату Кентуккі потрапив до лікарні через передозування наркотиками. Пізніше його визнали мертвим внаслідок смерті мозку та готували до вилучення органів, оскільки він зголосився бути донором після своєї смерті. Однак під час підготовки до операції він почав подавати ознаки життя — рухався та плакав на операційному столі.

Переглянувши його медичні записи, одна з працівниць лікарні також дізналася, що чоловік подавав ознаки життя ще тоді, коли перед операцією обстежували його серце. Сестра Ентоні повідомила, що чоловік розплющив очі, коли його везли до операційної, але лікарі пояснили це звичайним рефлексом.

Під час розгляду цієї справи стало відомо про інший схожий випадок, коли пацієнт під час операції став самостійно дихати, що свідчить про роботу дихальних центрів мозку. Одні експерти вважають такі випадки надзвичайно рідкісними, тоді як інші — що вони можуть траплятися набагато частіше, ніж думають науковці. Це підкреслює необхідність детальнішого вивчення того, як саме відбувається смерть мозку, щоб вберегти донорів від лікарської помилки, але й не перешкодити життєво необхідним трансплантаціям.

Які досягнення у трансплантології

🐷 Щоб зменшити потребу в людських донорах, науковці активно розвивають трансплантацію від генетично модифікованих свиней. Перший пацієнт отримав нирку від такого донора у березні цього року.

🐀 Дослідники також показали можливість пересадження органів ще в утробі — поки що на пацюках. Вони сподіваються, що такий підхід дозволить пересаджувати людям органи тварин з меншим ризиком відторгнення.

🫀🧠 Науковці встановили, що трансплантація нирок від пацієнтів після евтаназії є ефективнішою, ніж від тих, хто помер від зупинки серця чи мав діагностовану смерть мозку. Такі нирки швидше відновлюють свою функцію.