У родичів чоловіків із безпліддям виявили підвищений ризик раку

Найближчі родичі чоловіків з безпліддям або порушеною фертильністю виявилися з вищим ризиком одразу кількох типів раку, включно з раком яєчок і щитовидної залози. При цьому ризики різних хвороб залежать від важкості проблеми з фертильністю у чоловіка. Поки що вчені не знають, чим зумовлений зв'язок, але припускають, що річ у сімейних генетичних особливостях або ж факторах довкілля, які пов'язані як із раком, так і зі зниженою фертильністю. Про таке повідомляє New Scientist. Стаття вчених вийшла у журналі Human Reproduction.

Joshua Resnick / Shutterstock

Joshua Resnick / Shutterstock


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Як виявили зв'язок із раком?

Науковці з Університету Юти проаналізували ризики раку серед 360 чоловіків із дуже низькою кількістю сперматозоїдів (менш як 1,5 мільйона на мілілітр сперми) та 426 чоловіків із узагалі відсутніми сперматозоїдами, зіставивши їхні дані із медичними даними 5 600 однолітків, які мають принаймні одну біологічну дитину. Додатково науковці простежили за раком серед родичів першої, другої й третьої лінії цих чоловіків.

З'ясувалося, що родичі всіх трьох ліній мали вищий, ніж у загальної популяції, шанс захворіти на рак товстої кишки та яєчок, якщо у чоловіка низька кількість сперматозоїдів. Натомість родичі цілком безплідного чоловіка виявилися з вищим ризиком саркоми, лімфоми Годжкіна та раку уретри і щитовидної залози. Спільними для обох груп був підвищений ризик раку кісток і суглобів. Наразі не зрозуміло, які фактори стоять зв'язком, але їхнє виявлення допоможе лікарям визначати пацієнтів із вищою схильністю до раку та покращити їх консультування.

  • Одним із факторів довкілля, яке раніше вже пов'язали з чоловічим безпліддям, є використання інсектицидів. На зв'язок вказало вивчення 25 наукових досліджень щодо впливу пестицидів на здоров'я чоловіків.