У Нідерландах знайшли курган із сонячним календарем віком 4 000 років

Археологи відкопали у Нідерландах три кургани віком 4 000 років, найбільший із яких слугував не лише місцем поховання, а й сонячним календарем. Окрім решток тіл, на локації знайшли скляну намистину, яка походить із Месопотамії. Про знахідки повідомляє Agence France-Presse.

Курган з сонячним календарем на місці розкопок. Tiel

Курган з сонячним календарем на місці розкопок. Tiel

Чим незвичайна ця споруда?

Під час розкопок неподалік міста Утрехт та річки Вааль дослідники віднайшли рештки трьох курганів, що їх ідентифікували за відмінністю в складі та кольорі глини. Вони слугували місцем поховання протягом восьми століть. Найбільший із них сягає діаметром близько 20 метрів і зберігав останки 60 чоловіків, жінок та дітей. Його проходи були прокладені таким чином, щоб сонячне світло проходило крізь них прямо у найкоротший та найдовший дні року, виконуючи роль календаря. Схожу споруду, яка за значенням подібна зі Стоунхенджем, вперше знайшли на території Нідерландів.

Скляна намистина з поховання. Tiel

Скляна намистина з поховання. Tiel

Що цікаво, в одній з могил вчені натрапили на скляну намистину з Месопотамії, а це означає, що вона здолала подорож у 5 000 кілометрів. Скло було цінним для тодішніх жителів території Нідерландів, оскільки ті ще не вміли виготовляти цей матеріал.

Демонстрація святилища з курганами та сонячним календарем з території Нідерландів. gemeente Tiel / Youtube


Фото в анонсі: Курган із сонячним календарем із Нідерландів в у явленні художника. Alexander Van Bunt/Municipality of Tiel