У літнього чоловіка діагностували зелений волосатий язик

У 64-річного чоловіка на язику виросли подібні на волосся утвори, характерні синдрому волосатого язика. Хоч зазвичай «волосся» має чорний колір, у цьому випадку воно було зеленим, повідомляють американські лікарі у журналі New England Journal of Medicine.

Eric Karr / The New England Journal of Medicine, 2023

Eric Karr / The New England Journal of Medicine, 2023

Чому на язику виросло волосся?

При синдромі волосатого язика відбувається видовження та зміна забарвлення ниткоподібних сосочків язика, через що язик виглядає, наче покритий густим волоссям. Факторами ризику розвитку хвороби називають куріння, недостатню гігієну ротової порожнини, сухість у роті та зміну мікробіому через приймання протимікробних препаратів. Зазвичай волосатий язик має чорний колір, однак у чоловіка, випадок якого описали лікарі Медичного центру Райт-Паттерсон виросло на язику зелене «волосся».

Зміна кольору язика почалася через три тижні після того, як чоловік почав курс антибіотика проти періодонтальної інфекції. Спочатку це прийняли за приєднання грибкової інфекції, тому призначили йому протигрибковий засіб. Але після цього сосочки видовжилися і набули характерного вигляду волосатого язика, хоч і незвичного кольору. Пацієнтові порадили чистити язик щіткою чотири рази на день і кинути курити. Через шість місяців язик повернувся до нормального стану, хоч пацієнт і продовжував палити.