У Каліфорнії самка калана затаїла злість на серферів

В Каліфорнії самка калана, відома під номером 841, стала проявляти агресію щодо місцевих серферів. Вона атакує людей та відбирає в них дошки, але причина такої дивної і загрозливої для тварини поведінки наразі незрозуміла, повідомляє The Guardian.

Що робить каланиха з серферами?

Протягом останніх тижнів фотограф Марк Вудвард (Mark Woodward) неодноразово публікував у своєму твіттері фото й відео каланів (Enhydra lutris) на серферських дошках поблизу каліфорнійського міста Санта-Крус. Хоч видовище на перший погляд потішне, природоохоронці занепокоєні ним, особливо поведінкою самки 841. Її неодноразово помічали в сутичках із серферами, які з переляку кидають свої дошки. Поки що не повідомлялося про травмування людей, однак через агресію калана відпочивальникам радять не наближатися до тварини та не намагатися взаємодіяти з нею. На пляжах навіть з'явилася табличка, яка попереджає про агресивного калана у воді й наголошує на ризику купання.

Незрозуміло, чому 841 поводиться так агресивно. Фахівці припускають. що це може бути пов'язано з гормональними змінами або підгодовуванням її людьми. У будь-якому разі її планують віднести на обстеження до ветеринарів, після чого шукатимуть їй підхоже місце для переселення. Не виключено, що її доведеться забрати для життя у центр врятованих каланів. Можливо, 841, яка народилася в неволі й була випущена в природу достатньо дорослою, не змогла пристосуватися до самостійного життя.

Чим ще можуть здивувати калани

🌡️ Генерацією тепла м'язами, завдяки чому вони не мерзнуть у холодній воді

🌊 Вкрай важливою роллю у збереженні екосистеми Алеутських островів

🦦 Надзвичайно милим виглядом на цілодобовій онлайн-трансляції їхнього життя в Океанаріумі затоки Монтерей