У бездітних чоловіків виявився меншим ризик серцевих хвороб у старості

Бездітність виявилася пов'язаною з меншим ризиком серцево-судинних хвороб та смерті у чоловіків у старшому віці, ніж наявність дітей. Особливо це стосується чоловіків, які стали батьками ще до 25-річного віку, у порівнянні з тими, що стали батьками після 35 років, свідчить нове дослідження. Вчені припускають, що за зв'язком стоїть більший вплив стресу, що завжди супроводжує батьківство. Дослідження опублікували у журналі AJPM Focus.

GIPHY

GIPHY

Що вказало на зв'язок серцевого здоров'я та дітей?

Дослідники поспостерігали у середньому 17,6 року за 2814 чоловіками різної етнічності віком від 45 до 84 років, зіставляючи дані про їхнє серцеве здоров'я із наявністю дітей та способом життя. Так з'ясувалося, що якщо серед батьків у старшому віці на серцево-судинні хвороби захворіє 15,61 чоловіків на 1000, то серед бездітних чоловіків лише 13,58. Різниця може бути невеликою, але статистично значущою, і з урахуванням поправок на вік, сімейний стан, освіту та факторів здоров'я, складала до 10 відсотків зростання ризику. Водночас для чоловіків африканського походження, навпаки, батьківство було пов'язане з меншими ризиками, можливо, через сприяння здоровішому життю.

На думку вчених, їхні результати можуть допомогти розробити підходи до покращення здоров'я чоловіків.

  • Батьківство може мати й вагомий позитивний вплив. Одне з недавніх досліджень вказало, що наявність дітей пов'язана зі сповільненим старінням мозку як у чоловіків, так і в жінок.