Татуювання збільшили ризик розвитку раку імунної системи

Шведські епідеміологи знайшли зв’язок між наявністю татуювань та підвищеним ризиком розвитку лімфоми — виду раку, що виникає з клітин імунної системи. Вони вважають, що причиною цього є чорнило, яке містить канцерогенні речовини і сприймається імунною системою як загроза. Через такий зв’язок між появою лімфоми та татуюваннями науковці закликають більш ретельно контролювати склад чорнил для тату. Статтю опублікували у журналі eClinicalMedicine.

Як вчені знайшли зв’язок між татуюваннями та лімфомою?

Дослідники проаналізували понад тисячу випадків злоякісної лімфоми за десять років та дійшли висновку, що люди з татуюваннями мають на 21% вищий ризик розвитку хвороби, ніж люди без них. Також спочатку вони висловили припущення, що велика кількість татуювань призводить до вищого ризику, однак вчені не знайшли статистичних доказів на його підтримку.

Імовірно, розвиток раку є наслідком імунної відповіді організму на чужорідну речовину, тобто чорнило, яке містить потенційно канцерогенні речовини, наприклад, поліциклічні ароматичні вуглеводні та метали. Коли часточки чорнила транспортуються у лімфовузли для знешкодження, канцерогенні агенти можуть діяти на місцеві клітини, що активно діляться, тобто мають підвищений ризик перетворення на ракові. Дослідники вважають своє відкриття приводом краще контролювати склад чорнил та шукати способи зробити його більш безпечним.

  • Також нещодавно науковці показали, що у відповідь на нагрівання татуйована шкіра виділяє меншу кількість поту, що може навіть призвести до проблем з терморегуляцією.