Собаки виявилися кусючішими у спекотні та забруднені озоном дні

Американські науковці проаналізували майже 70 тисяч повідомлень про напади собак на людей і дійшли висновку, що чотирилапі поводяться агресивніше у дні з високою температурою довкілля, вищим показником ультрафіолету та забруднення озоном. Про такі результати дослідження вони повідомляють у журналі Scientific Reports.

GIPHY

GIPHY

Як дійшли таких висновків?

Від погоди сильно залежить самопочуття людини. Цим зокрема обумовлено те, що люди схильні бути агресивнішими у спеку та дні, коли показник забруднення повітря підвищується. Тож у новій роботі вчені Гарвардської медичної школи хотіли з'ясувати, чи справедливо це і для собак. Вони проаналізували 69 525 повідомлень про укуси людей собаками, зіставивши їх із погодними умовами у той день. Так вони з'ясували, що частота нападів собак на людей зростає зі збільшенням температури повітря, індексу ультрафіолетового випромінювання та забруднення повітря озоном. Однак частота укусів знижується у дощовиті, вихідні та святкові дні.

Наразі науковці не знають, як пояснити виявлений взаємозв'язок. Зокрема, незрозуміло, чи спека та озон безпосередньо роблять собак агресивнішими, або ж їхня поведінка обумовлена діями самих людей, які можуть їх частіше провокувати за цих погодних умов.