Собаки покліпали один одному для емоційного зв’язку
Собаки почали частіше кліпати під час перегляду відео, де кліпали інші собаки. Таку поведінку раніше помічали в людей і приматів, як вважають науковці, вона допомагає встановлювати емоційний зв’язок з іншими особинами. Водночас дослідники підкреслюють, що кліпання собак може бути підсвідомою відповіддю, як це відбувається і в людей. Дослідження опублікували в журналі Royal Society Open Science.

Три типи дій собак-акторів, за якими на відео спостерігали собаки-учасники експерименту: погляд в камеру, облизування носа та кліпання. Chiara et al. / Royal Society Opne Science, 2025
Чому собаки підсвідомо кліпають у відповідь іншим собакам?
Науковці вмикали 54 домашнім собакам відео з іншими собаками, які дивилися в камеру та кліпали, облизували носа чи не робили нічого з цього. Собаки на 16 відсотків частіше кліпали саме тоді, коли бачили кліпання іншого собаки, ніж під час перегляду інших дій собак. З цього науковці зробили висновок, що собаки не просто показують кліпанням дружнє ставлення, як вважали раніше, а саме відповідають кліпанням на чуже кліпання.
Таку поведінку називають соціальною мімікрією, та вона допомагає встановлювати міцні зв’язки у соціальних видів тварин. Через таку її функцію соціальна мімікрія часто є не навмисною, а підсвідомою реакцією. Оскільки кліпання як частину соціальної мімікрії вперше виявили у тварин, що не є приматами, науковці планують ретельніше дослідити його у собак. Зокрема, вони хочуть дізнатися, як швидко собаки реагують на чуже кліпання, чи синхронізують своє кліпання з іншими собаками та як це впливає на встановлення соціальних стосунків між ними.
- Погляд одне одному в очі може допомогти й людям знайти спільну мову з собаками. Дослідники встановили, що мізки людей і собак синхронізуються під час такого погляду.