Собаче виляння хвостом пояснили любов'ю людей до ритму

Схильність собак проявляти емоції через виляння хвостом вчені пояснили любов'ю людей до ритму, яка могла зумовити закріплення собачої поведінки під час одомашнення тварин. Дослідники запропонували дослідити цю гіпотезу надалі в експериментах, про що повідомляє сайт журналу Science. Відповідна стаття вийшла у журналі Biology Letters.

GIPHY

GIPHY

Що обумовило припущення науковців?

Серед тварин виляння хвостом зустрічається нерідко, зокрема у такий спосіб вони позбавляються мух з тіла або балансують. Однак попередні дослідження вказували, що домашні собаки роблять це набагато частіше за інших тварин, зокрема за вовків — їхніх найближчих живих родичів. Вченим відомо, що собаки та вовки виляють хвостом для комунікації, однак чому і як почастішала поведінка у перших — достеменно невідомо. Вчені Інституту психолінгвістики імені Макса Планка та Віденського університету ветеринарної медицини взялися дослідити питання і зрештою запропонували дві гіпотези на пояснення, обидві з яких пов'язані з одомашненням людиною. Перша вказує, що виляння хвостом закріпилося як побічний продукт при відборі людиною інших рис у собак, як-от покірності та прирученості. Інша ж говорить, що люди прицільно обирали собак, які більше виляють хвостом, оскільки мають вроджену прихильність до ритмів, причому як у звуках, так і в рухах. Достеменно невідомо, звідки походить ця схильність, однак нейронауковці раніше показали, що ритмічні стимули викликають у мозку людей реакції задоволення.

  • Іншу собачу особливість, нахил голови зі сторони на сторону при взаємодії з людиною, вчені раніше пояснили проявом посиленої уваги до співрозмовника.