Сильна спека збільшила ризик передчасних пологів

Епізоди екстремальної спеки виявилися пов'язані з вищим на 50-60 відсотків ризиком передчасних пологів. Однак негативний вплив зменшувався серед жінок, що живуть у районах з більшим озелененням. Такі результати дослідження опубліковані у журналі JAMA Pediatrics.

GIPHY

GIPHY


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Як виявили ризики у зв'язку зі спекою?

Дослідники Університету Монаша проаналізували 1,2 мільйона народжень дітей між 2000 та 2020 роками у Новому Південному Вельсі. Науковці звертали увагу на те, у яку пору року діти були зачаті, коли народилися та в яких умовах проходила вагітність жінок — наскільки зеленим був їхній район і як часто вони стикалися з екстремальною денною та нічною спекою.

З'ясувалося, що дні з екстремальною спекою вдень або вночі під час третього триместру вагітності пов'язані з вищим ризиком передчасних пологів на 61 та 51 відсоток, відповідно. Однак із кращим озелененням, особливо більшою кількістю дерев, ризики падали на 20,9 відсотка у випадку денної спеки та на 17,2 відсотка у випадку нічної спеки. Імовірно, річ у захисному впливі рослинності, поблизу якої температура нижча, ніж на відкритих ділянках. Науковці вважають свої результати ще одним доводом на користь того, щоб сприяти більш зеленому міському середовищу.

  • Дні з екстремальною спекою також підвищують ризик ускладнень у вагітних приблизно на третину. Передусім мова йде про патології з боку серцево-судинної системи матері.