Штучне листя приховало речі від людського ока і тепловізора

Китайські інженери створили листя, яке маскує об'єкти так, що їх не видно ані людському оку, ані у тепловізор. Штучне листя має зелений колір і майже не вирізняється серед інших дерев, а шар металів поглинає інфрачервоне випромінювання, тому підійде для приховування, наприклад, техніки. Про це розповіло видання New Scientist, а стаття опублікована у Cell Reports Physical Science.

Зразок матеріалу на тлі камфорного дерева. Kai Xu et al. / Cell Reports Physical Science, 2024

Зразок матеріалу на тлі камфорного дерева. Kai Xu et al. / Cell Reports Physical Science, 2024


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


З чого створили листя?

Подібно будові листя деяких дерев, створений дослідниками Університету науки й технології Китаю матеріал, має три шари. Перший, що імітує епідерміс, складається зі суміші індія, олова й кисню, які майже не випромінюють видиме тепловізорам інфрачервоне світло. Другий шар, так звана м'якоть листка, складається із пластику з наночастинками хрому, які при потраплянні світла надають листку зеленого кольору. Саме цей другий шар не дозволяє відрізнити камуфляж на око від простого листя дерев. Останній шар є плівкою з великою кількістю пор, через які виводиться волога з повітря. Це допомагає зберігати структуру штучного листка і не дає йому пошкоджуватися. Розробники сподіваються, що їхня ідея знайде застосування серед військових і буде використовуватися як камуфляж для техніки.

Матеріал на знімках тепловізора. Kai Xu et al. / Cell Reports Physical Science, 2024

Матеріал на знімках тепловізора. Kai Xu et al. / Cell Reports Physical Science, 2024

  • Ще один камуфляж раніше виготовили з деревини та водоростей. Її забарвлення дозволяє злитися із лісом, а сам матеріал також здатен ховати інфрачервоне світло.