Штучна рослина виробила електроенергію з вітру й дощу

Китайські інженери розробили крихітні електрогенератори у формі листя рослин, що можуть виробляти електроенергію за допомогою вітру й дощу. Випробовуючи їх в умовах, які імітують природні вітер і дощ, штучні рослини змогли заживити світлодіоди. Але у майбутньому вчені сподіваються використати їх для живлення дрібної вуличної техніки, як-от датчиків руху чи освітлення. Стаття науковців опублікована у ACS Sustainable Chemistry & Engineering.

Листки, які створили науковці для збираня енергії вітру й дощу. Guanbo Min et al. / ACS Sustainable Chemistry & Engineering, 2024

Листки, які створили науковці для збираня енергії вітру й дощу. Guanbo Min et al. / ACS Sustainable Chemistry & Engineering, 2024

Як взяти енергію дощу й вітру?

Листки для збирання енергії, які виготовили інженери Китайської академії наук, поєднують у собі дві технології: трибоелектричний і крапельний енергогенератори. Перший являє собою тканину на основі золотих і нікелевих волокон, яка може отримувати електричні заряди від тертя, спричиненого вітром. Цією тканиною вкрили нижній бік листка, а верхній — матеріалом для збирання енергії від дощу. При падінні на нього крапель води, відбувається перенесення заряду між шаром тефлону згори й шаром металу внизу, які об'єднані електродами. Одночасна робота двох цих шарів на листку змогла заживити десять світлодіодів. Науковці сподіваються, що їхня технологія стане у пригоді для догляду за прибудинковими територіями, адже порівняно з сонячними батареями, може працювати і вдень, і вночі, а використання одразу двох джерел енергії дозволяє не покладатися лише на дощ, сонце чи вітер.

  • Живити вуличне освітлення може й можуть і ґрунтові мікроби. Американські вчені показали земляну батарею, яка збирає енергію підземних мікроорганізмів.