Шкірка алое вера виявилася природним інсектицидом

Шкірка алое виявилася дієвою у боротьбі з рослинними шкідниками. Дослідники виявили, що рослина містить природні інсектициди, що робить екстракт шкірки алое потенційно безпечною альтернативою штучним агрохімікатам. Про це розповідає видання New Atlas з посиланням на Американське хімічне товариство.

Засушені шкірки алое вера. Nazmul Huda / ACS

Засушені шкірки алое вера. Nazmul Huda / ACS

Як виявили інсектицидну дію алое?

Науковці з Техаського університету долини Ріо-Гранде звернули увагу, що комахи уникають контакту зі шкіркою алое вера (Aloe barbadensis). Тому вони вирішили з'ясувати, що саме відлякує їх від рослини. Висушивши шкірку алое у лабораторії, вчені змогли виділити з неї сім сполук з інсектицидною дією, зокрема октакозан, який також міститься в антимоскітних засобах. На думку дослідників, саме ці сполуки відлякують комах від шкірки. Вони не є токсичними та можуть бути легко отримані, тому вчені сподіваються, що зможуть створити інсектицид на основі алое вера, який допоможе фермерам у боротьбі зі шкідниками та при цьому не завдасть шкоди людям і рослинам.

Дослідники відзначають, що створення інсектициду зі шкірки алое також допоможе боротися з відходами від індустрії заготовлення соку цієї рослини, який використовується у косметологічних цілях. Проте, у нашому тексті «Просто приклади подорожник» ми розповідали, що вчені не погоджуються з лікувальною дією алое.