Середньовічні португальці оббілували домашніх котів заради хутра

Археологи виявили свідчення тому, що середньовічні португальці оббіловували домашніх котів, аби використати їхнє хутро. Рештки щонайменше 13 котів зі слідами обдирання шкіри знайшли під час розкопок в місті Алмада у ямах для зберігання харчових відходів, які датують XII-XIII століттями. Наразі це перше в історії свідчення використання котячого хутра у середньовічній Португалії. Присвячена відкриттю стаття опублікована у Journal of Archaeological Science: Reports.

Черепи котів зі слідами зняття шкіри, знайдені під час розкопок. Eva Pires / Journal of Archaeological Science: Reports, 2024

Черепи котів зі слідами зняття шкіри, знайдені під час розкопок. Eva Pires / Journal of Archaeological Science: Reports, 2024

Як португальці розправлялися з котами?

Серед решток тварин, що зберігалися у ямах, археологи знайшли всього 202 кістки, які належали свійським котам (Felis catus). Більшість котів були віком до 6 місяців або трохи старше року на момент смерті, що збігається з оптимальним віком для отримання якісного хутра. Здебільшого сліди порізів від оббілування знаходилися на черепах і щелепах тварин, але на деяких кістках науковці знайшли сліди розрубування, що може свідчити про вживання котячого м'яса в їжу.

На момент описаних археологами подій коти жили у Португалії понад тисячу років. Але чи була торгівля їхнім хутром постійним промислом серед португальців у той час, чи у такий спосіб вони лише позбувалися вуличних котів, лишається невідомим.