Самки австралійських морських левів допомогли біологам дослідити океанічне дно

Біологи з Австралії почепили на самиць австралійських морських левів камери і GPS-трекери, щоб вони допомогли їм дослідити дно океану. Завдяки тваринам вчені отримали 89 годин відеозаписів морського дна, у тому числі й з віддалених районів, для дослідження яких раніше довелося б використовувати дороге й складне обладнання. Результати дослідження опублікували в журналі Frontiers in Marine Science.

Влог (майже) з морського дна від лева. Angelakis et al.

Влог (майже) з морського дна від лева. Angelakis et al.

Кого знайшли на дні морські леви?

Обладнання для досліджень біологи почепили вісьмом дорослим самицям австралійських морських левів (Neophoca cinerea). Вони протягом двох-трьох днів плавали, полюючи і збираючи дані, а тоді поверталися на сушу до дитинчат, де з них знімали апаратуру. Переглядаючи відео від левів, науковці змогли визначити шість типів придонних середовищ існування живих організмів. Зокрема такі, як рифи з макроскопічними водоростями, піщані ділянки та рифи безхребетних.

За цими даними дослідники створили моделі машинного навчання для прогнозування середовищ існування на площі понад 5 000 квадратних кілометрів континентального шельфу південної Австралії. Крім того, вчені також змогли дізнатися більше і про самих австралійських морських левів. Зараз їхня популяція скоротилася більш ніж на 60 відсотків за останні 40 років, тому отримані дані допоможуть краще захищати цих тварин.

Одна з самиць, що допомогла науковцям. Nathan Angelakis

Одна з самиць, що допомогла науковцям. Nathan Angelakis

  • А от каліфорнійському морському леву вдалося розрізнити текстуру і розмір об’єктів за допомогою вусів. Науковці вважають, що ці тварини найкраще можуть розповісти про такий спосіб сприйняття навколишнього світу в природі.