Самець шимпанзе вкрав обід від орла

У Західній Танзанії альфа-самець шимпанзе викрав від орла його здобич — антилопу гуіб. Це незвичайна поведінка, оскільки шимпанзе здебільшого вегетаріанці, та іноді самі полюють на тварин або ж рідше — шукають вже мертву здобич. Свідками викрадення стали британські науковці, що описали поведінку примата у журналі Primates. Про статтю написали Live Science.

Самець шимпанзе Імбу з обідом орла. Sam Baker / GMERC

Самець шимпанзе Імбу з обідом орла. Sam Baker / GMERC

Що побачили науковці у діях примата?

Група дослідників саме вивчала шимпанзе (Pan troglodytes) в долині Ісса на заході Танзанії, коли помітили домінантного самця Імбу. Він побіг у високу траву, із якої одразу вилетів вінценосний орел (Stephanoaetus coronatus). Через кілька секунд з трави вийшов Імбу, тримаючи у руках вже нерухоме тіло молодої антилопи гуіб, або бушбок (Tragelaphus scriptus). Протягом близько години інші члени групи Імби випрошували в нього м'ясо. Але самець поділився лише з однією самкою і більшу частину з'їв сам. Відтак рештки викинув, на які злетілися інші шимпанзе, та їли їх, поки від бушбока не лишився лише череп. За словами науковців, спостереження допоможе не лише краще зрозуміти поведінку шимпанзе, а й давню еволюцію людей, спільний предок яких із шимпанзе жив 6-8 мільйонів років тому.

  • Шимпанзе виявилися здатними розпізнавати різні види тварин винятково за їхнім черепом. Принаймні вони розпізнали серед зображень черепів котів, собак, пацюків та шимпанзе риси власного виду.