Робожаба пострибала на мікровибухах у лапах

Крихітний робот-жаба із камерами внутрішнього згоряння у лапах стрибнула на відстань у 20 разів довшу за її розмір та підняла у 22 рази важчу за себе вагу. Крихітні вибухи розширюють у лапах робожаби гнучкі мембрани, які діють як поршень, штовхаючи робота. Такі роботи могли б брати участь у пошуково-рятувальних операціях чи дослідженнях під водою, пише видання New Scientist.

Робот застрибує на платформу.   C. A. Aubin et al./Science

Робот застрибує на платформу. C. A. Aubin et al./Science

Як стрибає жаба?

Всередині робота розмістили чотири камери внутрішнього згоряння, у яких запалюється суміш метану і кисню. Вибух, який виникає внаслідок реакції, розширює камеру на 140 відсотків, а подальше виштовхування вихлопних газів через вентиляційні отвори змушує робота підстрибувати. Як зазначають інженери, такий привод може генерувати до сотні, хоч і менш потужних, мікровибухів щосекунди та витримувати їх понад 750 тисяч.

Лапки робожаби важать всього 325 міліграмів, а сам робот довжиною у 29 міліметрів — 1,6 грама. Окрім стрибків, він може повзати і ходити. Утім, поки, говорять розробники, робот не може стрибати за межами лабораторії, адже потребує джерела газу і батареї для запалення, але їхній підхід може бути більш ефективним за традиційні для подібних невеликих роботів електроприводи.

  • А здолати висоту у 87 разів вищу за свій зріст роботу-блосі допоміг електророзряд між електродами всередині неї.