Робота-черепашеня навчили плавати у піску

Кінцівки, як у морських черепах, допомогли роботу швидко повзати по піску та занурюватися у нього. Він вміє виявляти перешкоди на своєму шляху та обходити їх, причому робить це швидше за більшість існуючих роботів, які вміють пересуватися під землею, розповідає про робота-черепашеня Каліфорнійський університет у Сан-Дієго.

Робот повзає під піском. Shivam Chopra et al. / Advanced Intelligent Systems, 2023

Робот повзає під піском. Shivam Chopra et al. / Advanced Intelligent Systems, 2023

Як робот лазить під піском?

Щоб занурюватися у пісок, робот має конічне тіло та загострену голову, а щоб «плавати» у ньому — дві ластоподібні руки, якими він рухає, мов черепаха, загрібаючи пісок. На них також розміщені датчики тиску для виявлення перешкод. Так робот може повзати на швидкості 1,2 міліметра на секунду (близько 4 метрів на годину), занурюючись в пісок на глибину у 127 міліметрів. За словами розробників, робот вже успішно пройшов випробування на пляжі, а у майбутньому стане у пригоді для для досліджень морського дна, роботи у зерносховищах чи інспекції підземних споруд.

Робот-черепашеня під час пляжних випробувань.  David Baillot/University of California San Diego

Робот-черепашеня під час пляжних випробувань. David Baillot/University of California San Diego

Раніше ми розповідали про змієподібного робота, який також вміє повзати під піском, відганяючи його від себе потоком повітря.