Робокраб за хвилину закопався у землю з головою

Американські інженери показали робота, який може повністю зариватися під землю. Натхненням для нього послужили піщані краби, а таке вміння знадобиться для геологічних досліджень як на суші, так і у воді. Повністю закопатися у ґрунт робокраб з всього чотирма ніжками міг за хвилину. Свого робота, якого назвали EMBUR, вчені показали у журналі Frontiers in Robotics & AI, та планують випробувати поза лабораторними умовами.

Laura K. Treers / Frontiers in Robotics & AI, 2022

Laura K. Treers / Frontiers in Robotics & AI, 2022

Попри те, що роботів можна побачити вже навіть на інших планетах, значних успіхів під землею вони не мають: гранульовані неструктуровані середовища ускладнюють і пересування, і навігацію. Втім, інженери все ж не покидають навчити своїх роботів копатися у землі зокрема тому, що це могло б залучити їх до геологічних досліджень. Однак новій розробці від інженерів Каліфорнійського університету в Берклі — роботу-крабу EMBUR (EMerita BUrrowing Robot) — вдалося своїми ніжками повністю закопати самого себе під землю.

Робот порівняно з його прикладом — крабом Emerita Analoga. Laura K. Treers / Frontiers in Robotics & AI, 2022

Робот порівняно з його прикладом — крабом Emerita Analoga. Laura K. Treers / Frontiers in Robotics & AI, 2022

Натхненням для дослідників став тихоокеанський піщаний краб Emerita Analoga, за якими вони спостерігали у лабораторії університету. Крабові стратегії закопування вони перенесли на свого робота, який, втім, мав менше за Emerita Analoga кінцівок — чотири проти десяти. Хоча функціонально вони, за словами інженерів, від крабових не відрізняються. Як і краб, EMBUR копає почергово ніжками по різні боки свого тіла, а загрібати матеріал йому допомагають «перепонки» з тканини, що натягуються під час руху ніжок. Швидко рухаючи ніжками, EMBUR може за хвилину прикопати себе повністю, нахиляючись під кутом від 40 до 60 градусів. Успіху у закопуванні вдавалося досягати у понад п'яти з 50 випробувань, якщо EMBUR вдавалося підтримувати визначений темп руху.

Конструкція ніжок. Laura K. Treers / Frontiers in Robotics & AI, 2022

Конструкція ніжок. Laura K. Treers / Frontiers in Robotics & AI, 2022

Інженери зазначають, що поки робота випробовували в однорідному гранульованому середовищі, а тому випустити його на пляжний пісок зарано. Однак у майбутньому вчені планують навчити робокраба справлятися і з цим.

Berkeley Engineering / YouTube

Закопати робота

🐍Змієподібний робот риє пісок «носом» та може несподівано з нього виринати

🤏А робопалець із тактильним сенсором може ідентифікувати закопані предмети