Різдво виявилося порою підвищеного ризику перелому пеніса у німців

Різдвяна пора у Німеччині виявилася пов'язаною з підвищеним на 43 відсотки ризиком перелому пеніса у чоловіків — травмою, що потребує невідкладної медичної допомоги, і частіше за все є наслідком необережного статевого акту. Вищим, ніж у більшість днів, виявився ризик перелому пеніса і на вихідних та в літній період, повідомляє The Guardian. Стаття опублікована у British Journal of Urology International.

GIPHY

GIPHY

Чому Різдво може бути таким не веселим?

Різдвяна пора у Німеччині — час вихідних, зустрічей з близькими людьми та веселощів. Тому німецьких вчених зацікавило, як дух святкового настрою, що зближує, впливає на частоту переломів пеніса, які стаються здебільшого під час статевих актів у незвичайних ситуаціях — як-от при подружніх зрадах чи в нетипових локаціях. У момент перелому буває чутно різкий тріск через розрив білкової оболонки пеніса, що супроводжується сильним болем, раптовою втратою ерекції, набряком та гематомою. При зверненні до лікаря зламаний пеніс чоловіка часто нагадує виглядом баклажан. Щоб зрозуміти, чи справді Різдво приносить не лише подарунки, а й вищий ризик перелому пеніса, дослідники Університетської лікарні Мюнхена порівняли частоту травми у німців під час Різдва, Нового року, пандемії ковіду та в різні сезони у 2005-2021 роках.

Як свято збільшило ризик травми пеніса?

Усього науковці зареєстрували 3 421 пацієнта з переломом пеніса, із середнім віком 42 роки. З'ясувалося, що під час Різдва ризик перелому статевого члена у німців вищий приблизно на 43 відсотки, ніж в інші дні року. Більшість пацієнтів потрапляли в лікарню через травму на вихідних, а не в будні. Влітку також відмітили невелике зростання ризику — у середньому на 11 відсотків. А ковід, зокрема суворий карантин через нього, та Новий рік виявилися не пов'язаними з частотою стану.

Автори дослідження роблять висновок, що хоч різдвяний настрій і може спонукати до близькості, варто утриматися від надмірних зусиль, щоб знизити ризик перелому пеніса. Також науковці відмічають, що всупереч поширеній думці, середній вік пацієнтів із переломом пеніса свідчить, що молоді люди є стриманішими під час статевих актів, ніж чоловіки середнього віку. Дослідники кажуть, що було б цікаво глянути на тенденції переломів пеніса і в інших країнах, крім Німеччини, де святкування можуть відрізняти.

  • Ще одна річ, на яку варто звернути увагу чоловікам, і не лише на Різдво — тривала ерекція. В Індонезії нещодавно чоловікові довелося ампутувати пеніс після того, як його ерекція не спадала цілий тиждень.