Риби полишили корали з примітивною архітектурою. Її спростило закислення океанів

Спрощення архітектури коралів змусило риб з родини помацентрових покинути свої рифи-домівки. Через закислення, яке відбувається внаслідок потрапляння у воду великих об’ємів вуглекислого газу, рифи стали менш розгалуженими, і тому менш привабливими для риб. І оскільки однією з причин підвищеного вмісту вуглекислого газу у воді є глобальне потепління, вчені стурбовані, що зміна клімату призведе до втрати цілих популяцій риб та зниження біорізноманіття. Результати дослідження опублікували в журналі Journal of Animal Ecology.

Dascyllus aruanus, один з досліджуваних видів риб. Leonard Low / Flickr

Dascyllus aruanus, один з досліджуваних видів риб. Leonard Low / Flickr

Як досліджували рифові уподобання риб?

Вчені спостерігали за двома рифами біля Папуа-Нової Гвінеї: один з них був розташований у звичайній воді, а другий — у більш кислій через вулканічне джерело поруч, що виділяло постійний вуглекислий газ. Збільшення кислотності призвело до меншої доступності в океані карбонату кальцію — речовини, необхідної коралам для утворення скелета.

Внаслідок цього архітектура коралів стала простішою, що відштовхнуло мешканців рифу. Науковці зареєстрували зниження чисельності риб на 60 відсотків у місцях, де галузисті структури були практично відсутні. На думку вчених, подібний ефект від закислення буде зустрічатися в океані все частіше через зростаючі викиди вуглекислого газу у воду як продукт людської діяльності.

  • Раніше з'ясувалося, що підвищення температури шкодить здатності коралів витримувати високу кислотність води.