Птаха з ознаками самки і самця зловили на камеру. Це другий випадок за сто років

Горобцеподібний птах саї великий, який є наполовину самцем і наполовину самкою, вдруге за сто років потрапив на камеру. Орнітолог, який вистежив птаха, спостерігав за ним протягом 21 місяця, зібравши фото і відео, які допоможуть науковцям дослідити рідкісне для цих птахів явище гінандоморфізму — поєднання ознак обох статей. Повідомлення про спостереження дослідника опубліковане в Journal of Field Ornitology.

Гінандроморфний саї великий, Колумбія. John Murillo / Journal of Field Ornitology, 2023

Гінандроморфний саї великий, Колумбія. John Murillo / Journal of Field Ornitology, 2023

Що виявило стеження за птахом?

Гінандроморфного саї великого (Chlorophanes spiza) орнітолог Джон Мурільо (John Murillo) вистежив в Колумбії. Як і самці свого виду, саї мав яскраво блакитне оперення — але лише справа, тоді як зліва у птаха було типове для самиць зелене оперення. Так само і дзьоб саї був такого ж, як у більшості самців кольору, однак пір'я на голові частково було типово жіночим. Саї періодично з'являвся та зникав з виду Мурільо, але орнітолог встиг помітити, що птах загалом поводився так само, як і його родичі по виду. Утім, вчений відзначив, що рідкісний саї часто чекав, поки інші саї поїдять і зникнуть з годівниці, перш ніж самому залетіти туди і узятися за їжу. Поки незрозуміло, чи пов'язано це з сезоном розмноження, втім, вважається, що гінандроморфні саї до розмноження не здатні. Знахідка Мурільо є знаковою подією для орнітології, адже завдяки його записам науковці зможуть краще зрозуміти особливості рідкісного для цих птахів явища гінандроморфізму.

Світлини птаха. John Murillo / Journal of Field Ornitology, 2023

Світлини птаха. John Murillo / Journal of Field Ornitology, 2023

  • Деяким птахам іноді навіть не потрібні самці, щоб розмножуватися. Наприклад, нещодавно орнітологи вперше застали самок каліфорнійських кондорів за розмноженням без самців.