Понад сотню золотих кілець знайшли в румунській могилі віком 6 500 років

У Румунії відкопали могилу віком 6 500 років із незвичайним для того часу скарбом. Разом із рештками жінки, яка мала бути дуже багатою, було поховано майже 169 кілець із рідкісного тоді золота, а також інші коштовності. Про це повідомляє румунське видання Agerpres.

Золоті кільця з румунської могили. Ţării Crişurilor Museum, Oradea, Romania

Золоті кільця з румунської могили. Ţării Crişurilor Museum, Oradea, Romania

Румунські вчені на чолі з археологом Музею краю Кришана описали надзвичайно цінну знахідку. У процесі розкопок на дорозі поблизу міста Орадя дослідники натрапили на захоронення, датоване приблизно 4 500-ми роками до нашої ери. Це могила жінки, яку поховали разом із величезним для тих часів скарбом: 800 перламутровими намистинами, мідним браслетом, а що найцікавіше — 169 золотими кільцями, загальна вага яких перевищує 200 грамів. Така кількість золота в одному місці є безпрецедентним для регіону у мідну добу, кажуть вчені, оскільки дотепер з усього Карпатського басейну того періоду було відомо про близько 150 золотих артефактів. Очевидно, померла жінка була вкрай заможною людиною. На її приналежність до еліти вказує і попередня оцінка стану її кісток, у тому числі добра збереженість зубів.

Частину знахідок представили на пресконференції, а в повному обсязі планують показати загалу після детального їх вивчення. Зокрема, вчені пізніше планують оголосити результати радіовуглецевого датування, ДНК-аналізу та антропологічного дослідження.