Пізніше народження дитини пов'язали з довшим життям у жінок

Жінки, що народжують дитину у пізнішому віці, живуть довше за жінок, які народили у молодші роки. З кожним додатковим роком до віку, у якому жінка народила останню дитину, тривалість життя подовжується приблизно на 22 дні, показує дослідження нідерландських вчених на medRxiv.

Bethany Beck / Unsplash

Bethany Beck / Unsplash

Як старший вік народження дитини може сприяти довголіттю?

Науковці Університету Утрехта та Лейденського університету проаналізували дві бази даних старших за 50 років жінок, які мали принаймні одну дитину. Про кожну з цих 10 255 матерів, деякі з яких жили ще 200 років тому, були відомі кількість дітей та вік смерті. Так з'ясувалося, що жінки, які народили свою останню дитину після 45 років, живуть у середньому на 17 місяців, або 1,41 року, довше за жінок, які востаннє стали матерями до 40 років. І ця закономірність не залежала від того, чи були довгожителями батьки жінки.

Однак результати не означають, що народження дитини у пізнішому віці подовжує життя. Навпаки, відомо, що народження дитини у старшому віці збільшує ризики ускладнень та захворювань як для дитини, так і для матері. Але зв'язок можна пояснити тим, що жінки, здатні народити у пізньому віці, загалом мають краще здоров'я. Можливо, це пов'язано з генетичними варіантами, які сповільнюють старіння, або з кращими умовами середовища, що дозволяють підтримувати репродуктивну функцію довше.