Підводний робот Fifish навчився фокусуватися на цілях у воді

Китайська компанія Qysea Technology представила новий модуль для свого підводного робота Fifish, з яким той зможе фокусуватися на цілях у воді. З AI Vision Lock можна направити робота на окрему ціль: корал, підводну конструкцію моста або інший цікавий об'єкт. Тоді Fifish націлить свою камеру на нього і регулюватиме свої двигуни, щоб втриматися на місці і продовжити знімання. Нову систему компанія представила на своєму сайті, на що звернуло увагу видання New Atlas.

Qysea Technology

Qysea Technology

Серія роботів Fifish від компанії Qysea — це дистанційно керовані платформи, яких сама компанія називає підводними дронами, що призначені для підводного фото- і відеознімання. Для плавання він має шість гвинтів, а також акселерометр і гіроскоп, з якими може коригувати своє положення. Залежно від версії робота, вони мають різні додатки, однак у загальному це також камера для відео у форматі 4K. Як пише сама компанія, роботи акумулятора вистачить на 4,5 години автономної роботи під водою.

Тепер же Qysea представила для своїх роботів додатковий модуль — систему машинного зору на основі штучного інтелекту AI Vision Lock, яка допоможе націлювати робота на конкретні об'єкти, які вас зацікавлять. Оскільки Fifish здатен транслювати відео зі своїх камер онлайн, Qysea пропонує інтерфейс, з яким можна буде обрати об'єкт, який зацікавить і залишити робота за ним стежити.

Компанія заявляє, що робот відстежуватиме і ціль, і своє положення, щоб залишати її у найзручнішому полі зору. Так якщо його зноситиме течією, він зможе самостійно вибірково вмикати двигуни і повертатися на потрібну точку. Хоча важливо зазначити, що Qysea не вказувала, чи може робот стежити за рухомими цілями.

Qysea Technology

Попри те, що Qysea називає свого робота дроном, він вміє тільки плавати. А от спільна розробка китайських і британських інженерів — дрон-причепа — може і поплавати, і політати, і причепитися до іншого робота, щоб не витрачати зайвої енергії.

Куди ще запливають роботи?

🥽 М'який робот з плавниками, наприклад, дістався Маріанської западини, де його електроніка успішно витримала тиск

🐍 А більший за метр у довжину гнучкий робот самостійно здійснив заплив у шестиметровому басейні, щоб на ньому випробували чутливість до тиску води

🧽Яскраво жовтий гусеничний робот відзвітувався за п'ять років безперервної роботи у Тихому океані