Підводний джетпак дозволив проплисти на швидкості трьох метрів на секунду

Британська компанія CudaJet показала перший реактивний ранець, або джетпак, у якому можна плавати під водою. Одягнувши його як рюкзак, дайвер зможе розвинути швидкість до трьох метрів на секунду, чи 10,8 кілометра на годину, та проплавати так до 40 хвилин. На розробку звернуло увагу видання New Atlas.

Дайвери у CudaJet. CudaJet / YouTube

Дайвери у CudaJet. CudaJet / YouTube

Як глибоко можна пірнути у такому ранці?

Для швидкісного пересування під водою, CudaJet всотує воду та виштовхує її через два сопла, генеруючи таким чином реактивну тягу у 40 кілограмів. Враховуючи, що олімпійський золотий медаліст, плавець Майкл Фелпс (Michael Phelps), здатен розвинути швидкість у близько 7,6 кілометра на годину, прискорення від CudaJet відчутне. Завдяки тому, що пристрій працює під водою, його вдалося зробити достатньо невеликим: вага CudaJet складає всього 13,2 кілограма, до яких додаються 1,5-1,7 кілограма ваги жилета, з допомогою якого джетпак кріпиться до тіла. Як пишуть розробники, у CudaJet дайвер зможе зануритися на глибину до 40 метрів.

Раніше ми розповідали про ще один незвичний пристрій для пересування, щоправда, поки лише по поверхні — говерборд. Замість антигравітаторів, корейські інженери використали для нього надувні подушки. Але і вони непогано справляються, щоб доставляти говербордера по місту.