Підвісні роботи потримали предмети і поповзали стелею

Американські інженери показали ройових роботів AeroRigUI, що можуть їздити по стелі. Їх можна використовувати як мобільні полички для зберігання речей, як динамічне освітлення, якщо прикріпити до робота світильник, і навіть як особистих помічників, що зможуть підвозити склянку води. Свою розробку інженери показали на конференції Conference on Human Factors in Computing Systems.

Роботи слугують освітленням, яке можуть переносити по стелі. Lilith Yu et al., 2023

Роботи слугують освітленням, яке можуть переносити по стелі. Lilith Yu et al., 2023

Навіщо потрібні настельні роботи?

Зазвичай використання стелі у приміщеннях обмежується освітленням чи розміщенням кондиціонерів. Однак, на думку інженерів з Чиказького університету, стеля як простір недооцінена, тому вони розробили систему AeroRigUI, яка дасть можливість використовувати стелю за допомогою рою мобільних роботів RigBots. Щоб пересуватися стелею, роботам потрібні вмонтовані у неї магнітні рейки, а щоб маніпулювати предметами, RigBots мають спеціально розроблене програмне забезпечення та механізм для намотування дроту, на який можна підвісити вантаж. На думку розробників, система AeroRigUI стане у пригоді для того, щоб зберігати на стелі предмети, або, наприклад, для динамічного освітлення приміщення.

Робот з прикріпленим до нього маніпулятором подає воду. Lilith Yu et al., 2023

Робот з прикріпленим до нього маніпулятором подає воду. Lilith Yu et al., 2023

Як користуватися AeroRigUI?

Щоб використовувати роботів на стелі, достатньо причепити до них вантаж, а керувати системою, за задумом інженерів, користувач має або за допомогою джойстика, або жестово, якщо систему оснастити камерами. Роботи зможуть їздити за вами з ліхтариком, тримати офісне приладдя, викидати сміття тощо. Наразі інженери успішно випробували кілька прототипів та планують у майбутньому покращити взаємодію кількох роботів між собою, щоб вони не заплутували дроти з підвішеними предметами, зробити їх більш вантажними, а також доопрацювати систему кріплення до стелі, щоб робот міг краще взаємодіяти із предметами, наприклад, самостійно хапаючи їх.

AxLab - Actuated Experience Lab / YouTube

Раніше ми розповідали про японську розробку, яка допоможе перепланувати кімнату. Мобільні робостіни під'їдуть, наприклад, до вашого робочого місця, та відгородять його він інших.