Перший пакистанський кубсат надіслав фото з навколомісячної орбіти

Перший пакистанський кубсат ICUBE-Q, який успішно відокремився від китайської місії «Чан'е-6» до Місяця, зробив свої перші фото з навколомісячної орбіти. На відправлених ним до Землі знімках видно Місяць, а також Сонце. ICUBE-Q з періодом 12 годин буде обертатися по еліптичній орбіті навколо Місяця і за допомогою двох камер на борту спостерігатиме за його поверхнею та досліджуватиме його магнітне поле. Про таке розповіли на сайті Національного космічного управління Китаю.

Як потрапив пакистанський кубсат до Місяця?

Місія «Чан'е-6» з чотирма апаратами, включаючи кубсат ICUBE-Q, була запущена в космос 3 травня. Основна мета цієї місії — збір та доставки на Землю близько двох кілограмів зразків місячного реголіту зі зворотного боку супутника. Посадка «Чан'е-6» на Місяць очікується на початку літа. А сам ICUBE-Q, за задумом, буде здійснювати свою роботу на навколомісячній орбіті протягом трьох місяців.

  • «Чан'е-6» передувала місія «Чан'е-5». Під час неї місячний апарат вже привозив ґрунт із супутника, вік якого оцінюють у 2 мільярди років та в якому знайшли воду.