Перша людина померла через аляскинську віспу

Чоловік з Аляски став першою людиною, яка загинула від інфікування вірусом аляскинської віспи — збудником, якого відкрили кілька років тому. Імовірно, зараження відбулося при контакті з місцевими тваринами. Однак померлий мав порушення роботи імунної системи через лікування раку, тому місцевий орган охорони здоров'я зазначає, що жителям Аляски варто знати про хворобу, але не хвилюватися через неї, пише Alaska Public Media.

Вірус аляскинської віспи. CENTER FOR DISEASE CONTROL / AFP

Вірус аляскинської віспи. CENTER FOR DISEASE CONTROL / AFP


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


На що захворів чоловік?

Вірус аляскинської віспи, який призводить до ураження шкіри, виявили на Алясці 2015 року. Визначено, що він подібний до інших вірусів віспи, які інфікують переважно тварин, як-от мавпяча віспа. Наразі відомо усього про шістьох людей, що заразилися вірусом аляскинської віспи. Усі випадки були пов'язані з контактом із тваринами й наразі немає даних про можливість передачі вірусу від людини до людини.

Серед протестованих малих ссавців найчастіше вірус виявляли у червоної полівки та білок. Щодо померлого від вірусу чоловіка, відомо, що він контактував із вуличною кішкою, яку підгодовував, і яка не раз його царапала. Тести показали, що кішка не є носієм вірусу аляскинської віспи, однак вона полювала на дрібних ссавців у регіоні, що могло посприяти передачі збудника людині. Тому місцевий уряд наголошує жителям Аляски бути обережними при взаємодії з дикими тваринами, використовувати рукавиці при контакті з ними та запобігати взаємодії з дикими тваринами домашніх улюбленців.