«Персеверанс» показав 360-градусне відео із кратера Єзеро на Марсі

Марсохід «Персеверанс» відзняв 360-градусне відео із кратера Єзеро на честь тисячі марсіанських днів (або 1 050 земних днів), проведених на планеті. На відео видно сліди самого ровера, а також червонуватий кам'янистий ландшафт місця, де колись на Марсі протікала річка, розповідає Space.com.

Панорама з Марса від ровера. JPL / NASA

Як «Пересеверанс» знімав відео?

360-градусне відео і з краєвидами Марса команда місії «Персеверанса» зібрала із 993 окремих знімків, які зробив ровер у листопаді минулого року. Всі кольори на відео такі, якими б вони були при земному освітленні на Марсі — насправді ж він отримує менше сонячного світла, тому був би тьмянішим. Вважається, що у кратері Єзеро, де проводив зйомку ровер, близько 3,5 мільярда років тому текла річка. На неї вказують зокрема пласкі світлі валуни, що могли утворитися на березі річки через вплив води. Водночас біля «Персеверанса» знаходиться багато порід, імовірно, вулканічного походження, що утворилися під час активності марсіанських вулканів. Дослідження всіх цих складових марсіанського ландшафту допомагає вченим краще зрозуміти, яким Марс був у минулому.

  • Іноді «Персеверанс» дивиться не лише навколо себе, а й у небо. Завдяки цьому він застав, як перед сходом Сонця над ним пливуть сріблясті марсіанські хмари.