Пари зі схожими смаками у випивці прожили довше

Дослідження за участі понад 9 000 учасників показало, що сімейні пари, які мають подібні смаки і звички випивання, загалом живуть довше за пари, у яких один випиває більше за іншого. Поки що вчені не знають, чим спричинені ці відмінності, однак вважають, що виявлення відповідних чинників могло б дати краще розуміння, як стосунки впливають на здоров'я людини, і як їх можна покращити. Результати оприлюднені у журналі The Gerontologist.

Getty

Getty


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Як визначали довголіття у зв'язку зі звичками випивки партнерів?

Науковці скористалися базою даних дослідження Health and Retirement, яка охоплює пенсіонерів у США віком від 50 і більше років. До цієї роботи включили дані про 4 656 пар, одружених чи просто спільно проживаючих, які заповнювали опитувальник кожні два роки з 1996 по 2016 роки. Зокрема, учасників запитували, чи споживали вони алкоголь в останні 3 місяці, і якщо так, то яку кількість на тиждень. Відтак відповіді зіставили з даними про вік смерті учасників у 2016 році.

Загалом результати вказали, що пари, які обоє споживали алкоголь в останні місяці, жили довше за людей у парах, де алкоголь пив лише один із двох, або навіть де обоє не пили. Однак значення мала і кількість випитого. Ті пари, де обоє випивали, але мало чи помірно, жили довше за тих, хто пив багато або зовсім нічого. Можливо, спільні уподобання в алкоголі відбивають сильнішу прив'язаність та задоволеність стосунками, які впливають на довголіття. Але точну причину ще слід дослідити.

  • Між тим, навіть помірне випивання алкоголю пов'язують із гіршим здоров'ям мозку.
  • А у 2020 році зі споживанням алкоголю пов'язали розвиток 700 тисяч випадків раку.