Дослідження за участі понад 9 000 учасників показало, що сімейні пари, які мають подібні смаки і звички випивання, загалом живуть довше за пари, у яких один випиває більше за іншого. Поки що вчені не знають, чим спричинені ці відмінності, однак вважають, що виявлення відповідних чинників могло б дати краще розуміння, як стосунки впливають на здоров'я людини, і як їх можна покращити. Результати оприлюднені у журналі The Gerontologist.
👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!
Як визначали довголіття у зв'язку зі звичками випивки партнерів?
Науковці скористалися базою даних дослідження Health and Retirement, яка охоплює пенсіонерів у США віком від 50 і більше років. До цієї роботи включили дані про 4 656 пар, одружених чи просто спільно проживаючих, які заповнювали опитувальник кожні два роки з 1996 по 2016 роки. Зокрема, учасників запитували, чи споживали вони алкоголь в останні 3 місяці, і якщо так, то яку кількість на тиждень. Відтак відповіді зіставили з даними про вік смерті учасників у 2016 році.
Загалом результати вказали, що пари, які обоє споживали алкоголь в останні місяці, жили довше за людей у парах, де алкоголь пив лише один із двох, або навіть де обоє не пили. Однак значення мала і кількість випитого. Ті пари, де обоє випивали, але мало чи помірно, жили довше за тих, хто пив багато або зовсім нічого. Можливо, спільні уподобання в алкоголі відбивають сильнішу прив'язаність та задоволеність стосунками, які впливають на довголіття. Але точну причину ще слід дослідити.
- Між тим, навіть помірне випивання алкоголю пов'язують із гіршим здоров'ям мозку.
- А у 2020 році зі споживанням алкоголю пов'язали розвиток 700 тисяч випадків раку.