Оскароносні актори проживуть довше менш визнаних акторів

Розроблена канадськими вченими модель передбачає, що актори, які отримали нагороду «Оскар», проживуть на п'ять років довше номінантів на цю премію та тих, кого не номінували. Оскільки більшість схожих досліджень направлені на порівняння тривалості життя багатих та бідних людей, науковці зацікавилася тими, хто не має великих розбіжностей у соціальному статусі та прибутках. Дослідження опубліковано в журналі Plos One.

GIPHY

GIPHY

Перший звіт про зірок вчені з Університету Торонто зробили ще у 2001 році. Він виявив різницю в тривалості життя лауреатів премії «Оскар» і менш визнаних акторів у 3,9 року. Автори дослідження припустили, що це можна пояснити важливістю поведінкових або психологічних факторів, які впливають на здоров'я. Минуло двадцять років з публікації звіту й науковці продовжили дослідження вже з більшою вибіркою.

Нова модель створена на основі аналізу 2 111 акторів: тих, що були номіновані на «Оскар» з 1929 по 2020 рік, та тих, хто зіграв у тому ж фільмі, що й номінант. Розглядали акторів однієї статі й раси та з найбільш можливим збігом за віком. Проаналізувавши тривалість життя 1 122 акторів, які померли до 2020 року, автори статті створили модель, що передбачає, скільки проживуть ті, хто ще живий.

Очікувана тривалість життя володарів премії склала 81,3 року. Водночас номінанти, які не отримали премію, доживуть у середньому лише до 76,4 року, а актори, взагалі не номіновані на «Оскар», до 76,2 року. Тобто це дослідження збільшує розрив у тривалості життя між групами до 5 років. Хоча причина відмінностей залишається незрозумілою, у дослідників є припущення, що після отримання премії актори не так женуться за кар'єрними досягненнями, тому переживають менше стресу і починають приділяти більше уваги здоров'ю, зокрема харчуванню та способу життя.