Оптоволокном передали рекордні 402 терабіти за секунду

Японським та британським інженерам вдалося передати рекордну кількість даних через звичайний оптоволоконний кабель — 402 терабіти за секунду. Це на 33 відсотки швидше, ніж попередній рекорд, і приблизно у 400 000 разів більше, ніж середня швидкість домашнього інтернету в Україні. Про рекорд повідомляє IEEE Spectrum.

Supermac Ind

Supermac Ind

Як вдалося поставити рекорд?

Зазвичай дані через оптоволокно передаються за допомогою світла у досить вузькому діапазоні — так званому C-діапазоні. Це обмежує швидкість передавання даних, хоч і додатково захищає від втрат сигналів. У своєму ж експерименті науковці задіяли одразу чотири діапазони довжин хвиль, через які можна передавати дані оптоволокном. Для цього у кожному діапазоні застосували спеціальні оптичні підсилювачі та фільтри, що дозволяли уникнути втрати сигналу. У підсумку через кабель вдалося передати в чотири рази більше інформації, ніж зараз пропускають комерційні лінії зв'язку. А у майбутньому технологія дозволить збільшити швидкість інтернету без необхідності прокладати нові кабелі.

  • Крім як для зв'язку, оптоволокно можна використовувати і для досліджень природи. Так ентомологам вдалося підслухати цикад, й навіть виявити особливості їхньої активності під час спаровування.