Новонароджені діти розпізнали віршики, які чули ще в утробі

Науковці дослідили мозкову активність дітей у віці 2 тижнів, щоб зрозуміти, чи запам'ятовують вони інформацію, почуту ще під час розвитку в утробі. З'ясувалося, що попри маленький вік діти розпізнають дитячі віршики, які їм зачитували ще за кілька тижнів до їх народження. І за цим навіть можна передбачити, як добре розвиватиметься мовлення дитини у наступні місяці. Про це пишуть дослідники у статті на bioRxiv.

Picsea / Unsplash

Picsea / Unsplash


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Як вивчали запам'ятовування в утробі?

Дослідники запросили до дослідження 60 вагітних жінок. Їх попросили з 34 тижня вагітності двічі на день прикладати до живота програвач, з якого лунав один із двох німецьких дитячих віршиків. Відтак через два тижні після народження, дітям знову програвали віршики, але цього разу визначаючи їхню мозкову активність в процесі прослуховування завдяки електроенцефалографії. При цьому часом у записи вносили зміни, наприклад, програвали задом наперед, змінювали ритм чи усували високочастотні звуки.

Новонародженим було простіше слідкувати за віршами, якщо вони лунали в оригінальній версії. У такому разі відгук їхнього мозку був меншим, тоді як при змінених записах активність була вищою, вказуючи на докладання додаткових зусиль для оброблення нової інформації. І на думку вчених, це означає, що малята не просто розрізняють мелодію пісень, як показували попередні дослідження, а й ритм, тон та рими, властиві людській мові. І ці риси допомагають їм у набутті мовлення.

Спостерігаючи за дітьми до шестимісячного віку, вчені з'ясували, що ті з них, які у 2 тижні краще слідували за віршами, швидше розвивали навички мовлення. Тож можливо, що з раннім відстеженням мозкової активності при прослуховуванні текстів можна визначити дітей у групі ризику мовленнєвих порушень.,

  • Раніше дослідження показало, що приглушені спотворені звуки довкілля, які чує плід в утробі, є важливими для тренування його слуху.