Нитка-комп’ютер допоможе стежити за здоров’ям під час фізичних вправ

Інженери створили комп’ютер з поєднаних у волокно чипів, які можна вплітати в одяг, як нитки, щоб відстежувати життєві показники під час фізичних вправ. Як зазначають розробники, такий метод кращий за звичайні смартгодинники, адже може відстежувати показники по всій поверхні тіла. Вони вже почали випробовувати розробку в одязі канадських військових, які проходять навчання в Арктиці. Про це повідомив New Scientist.

Нитка-комп'ютер, яка може відстежувати життєві показники людини. Hamilton Osoy, IFM

Нитка-комп'ютер, яка може відстежувати життєві показники людини. Hamilton Osoy, IFM

Як працює комп’ютер з ниток?

Науковці приєднали мікрочипи до текстильного волокна, яке можна вплітати чи вшивати в тканину або додавати до ниток під час ткання чи в’язання одягу. Таке волокно виявилося стійким до прання та розтягування. Його наділили вбудованою пам’яттю у 256 кілобайтів, чого достатньо для роботи звичайного калькулятора та виконання функцій самого волокна.

Розробка має сенсори для вимірювання температури та серцебиття в різних ділянках тіла, а також — рухів, які виконує людина. Комп’ютер має багаторазове джерело живлення, яке може забезпечувати безперервну роботу протягом шести годин. Окремі волокна комп’ютера можуть зв’язуватися між собою через Bluetooth, щоб підвищувати точність вимірювань життєвих показників. У випробуваннях використання чотирьох волокон, тобто по одному на кожну кінцівку, дозволило досягти точності 67 відсотків, коли волокна працювали окремо, та 95 відсотків, коли їх поєднали у спільну мережу.

Як одяг допомагає стежити за здоров’ям

🧦 Інженери Бристольського університету розробили розумні шкарпетки, які за потовиділенням і серцебиттям можуть визначати рівень стресу людей із деменцією та аутизмом.

💍 А розумний перстень зміг виміряти в жінок рівень естрадіолу — гормону, який підтримує репродуктивну здатність і дозволяє відстежити менструальний цикл.

👕 Спрей з електрополімером може перетворити фактично будь-який одяг на розумний, адже нанесені ним візерунки працюють як датчик руху.