Натільний датчик покатався по тілу магнітними рейками

Американські інженери показали новий формат натільного датчика — він сам досягатиме потрібної точки на тілі, де найкраще зробити потрібні заміри. Для нього на одягу розмістили цілу рейкову систему, якою рухатиметься двоколісний датчик завдяки магнітам. Його випробували і як фітнес-тренера, що відстежував положення, наприклад, спини при виконанні вправ, і як датчик відстеження стану здоров'я — система підвезла по рейках на груди стетоскоп. Транспортну систему для датчиків вчені описали у Proceedings of the ACM on Interactive, Mobile, Wearable and Ubiquitous Technologies.

Small Artifacts Lab / YouTube

Small Artifacts Lab / YouTube

Навіщо на одязі монорейка?

Можливість вимірювати біологічні та фізичні показники за допомогою портативних натільних датчиків спотикається о те, що не все можливо виміряти за допомогою, наприклад, браслета на руці. І обираючи між необхідністю носити кілька таких пристроїв на тілі та можливістю переміщувати один, останнє є більш привабливим. Особливо якщо датчик переміщуватиметься самостійно. Так само вважають й інженери з Мерілендського та Каліфорнійського університетів, а тому зайнялися вдосконаленням технології мобільних натільних пристроїв.

Система Calico виявилася одночасно зручним способом відстежувати дихання за допомогою стетоскопа на грудній клітині та відстеження положення окремих частин тіла при виконанні спортивних вправ чи навіть у танці. Просто 18-грамовий пристрій із усім необхідним (якщо навантаження не перевищує 20 грамів) під'їде у потрібну точку тіла по заздалегідь прокладеній на одязі монорейковій дорозі на швидкості 227 міліметрів на секунду. Стетоскоп платформа підвезла до грудини, а стежити за присідом змогла біля коліна за допомогою датчиків IMU, які реагували на зміну положення. Датчик повідомить м'якою вібрацією про те, що вправа виконана неправильно згідно з показниками завантаженої на телефон програми.

Small Artifacts Lab / YouTube

Small Artifacts Lab / YouTube

Як їздить датчик?

Платформа оснащена двома колесами, мотором, що приводить їх у рух, а також магнітами у рейках через кожні п'ять сантиметрів, які забезпечують рух, а своє положення завдяки їм Calico відстежує через ефект Голла. До потрібної частини тіла вона досягає із точністю до 4 міліметрів. Інженери передбачили і перехрестя, де датчик зможе розвернутися, а також можливість Calico з'їхати з шляху та самостійно заїхати на свою док-станцію чи куртку вашого сусіда, якщо вона також має магнітні рейки.

У майбутній роботі інженери планують випробувати замінити магніти у рейках на гнучку магнітну стрічку, яка дозволить не жертвувати гнучкістю дороги через велику кількість вбудованих магнітів. Це потенційно зменшить складність виробництва, а датчик зможе продовжити працювати на ефекті Голла.

Small Artifacts Lab / YouTube

Що розумного на себе вдягнути?

🧘Якщо захоплюєтеся йогою, то вам підійдуть шкарпетки із нейромережею. Вони вміють розпізнавати ваше положення завдяки розумним ниткам із п'єзоелектриками

😴Для якісного сну підійде розумна подушка, яка відстежує позу, у якій ви спите. До речі, заряджається вона від крутіння голови

🎹А браслети, що реагують на вібрації, зможуть перетворити будь-яку поверхню на сенсорний інтерфейс. З ними, наприклад, постукуючи по столу можна зіграти на піаніно у віртуальній реальності