NASA запропонувала добувати питну воду на Марсі за допомогою бактерій

NASA вирішила протестувати можливість добування питної води на Марсі з використанням бактерій. За задумом, мікроби допоможуть усунути з марсіанської криги перхлорати, які роблять воду токсичною для людини. Це допоможе у плануванні відправки перших людей на Червону планету, повідомляє Агенція на своєму сайті.

Марсіанська крига. NASA

Марсіанська крига. NASA

Чому саме бактеріями хочуть очищувати воду?

На Марсі є вдосталь криги, яку розглядають потенційним джерелом води для майбутніх колонізаторів. Однак її робить непридатною для пиття високий вміст перхлоратів — токсичних для здоров'я сполук, які також можуть пошкоджувати обладнання. Зараз вже існують технології, здатні очистити воду від цих токсинів, але вони нераціональні далеко від Землі через потребу у великій кількості обладнання, розхідних матеріалів та попередньої обробки. Тому вчені звернули увагу на бактерій, які природно вміють розщеплювати перхлорати до іонів хлориду та кисню. Ці мікроби не придатні для переселення на Марс, однак бактерії Bacillus subtilis штаму 168 — так. Тож науковці хочуть генетично модифікувати останніх, щоб внести у їхній геном гени, відповідальні за здатність переробляти перхлорати. Такий підхід з бактеріями економічно вигідніший за наявні методи очищення води, а до того ж призводить до повного усунення перхлоратів, а не лише його фільтрування з води з подальшим викиданням. Невдовзі вчені планують створити й випробувати перші такі модифіковані бактерії у симульованих марсіанських умовах.

  • Ще одним викликом для майбутніх колонізаторів Марсу буде добування кисню. І на планеті вже провели перші тестування з виготовлення кисню за допомогою інструмента MOXIE, що за 16 запусків утворив 122 грами молекулярного кисню.