Найстаріші зірки Чумацького Шляху змушують переосмислити його еволюцію

Астрономи дослідили рух 475 старих зірок Чумацького Шляху з низькою металічністю та визначили, які з них належали карликовим галактикам Гайя-Енцелад та Секвойя. Дослідники також виявили, що невелика частина їхньої вибірки, швидше за все, покидають галактику. Вони роблять висновок, що ці зірки отримали енергію завдяки гравітаційним взаємодіям, які виникають, коли карликові галактики, що стикаються з Чумацьким Шляхом, припливно порушуються. Стаття про це доступна у журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society.

Що відомо про зірки з низькою металічністю?

Найстаріші зірки дозволяють дізнатися більше про формування нашої галактики, а також інших галактик у Всесвіті. Кількість важких елементів у таких зірках буде низькою. Зокрема, найнижча металевість спостерігається у зірок, що утворені з газу, збагаченого нуклеосинтезом безметалевих зірок першого покоління, або так званих зірок III популяції, які були першими світилами у Всесвіті. Дослідження кількості сучасних надзвичайно бідних на метали світил можуть надати відомості про зірки III популяції, зокрема про їхні маси та процеси утворення. Окрім того, рух цих зірок також може забезпечити багато інформації про події, що відбулися під час формування Чумацького Шляху. Таким чином, кількість та рух найбідніших на метал світил пропонують чіткий погляд на ранні етапи становлення та еволюції нашої галактики.

Яке дослідження провели вчені?

Астрономи проаналізували 475 дуже бідних на метали зірок, дані про яких були отримані завдяки телескопу SkyMapper. Серед них вчені виділили 16 та 40 зірок, пов'язаних зі злиттям карликових галактик Гайя-Енцелад та Секвойя з нашою галактикою у минулому. Орбіта 11% світил вибірки знаходиться у диску Чумацького Шляху, вони обертаються навколо його центру. Попередні дослідження спостерігали такі зірки майже виключно в гало та балджі галактики. Деякі з зірок оберталися навколо галактики ретроградно. Близько 5%, схоже, покидають галактику, а 50 зірок обертаються навколо самого диска галактики. Такі відкриття не узгоджуються з попередніми сценаріями еволюції Чумацького Шляху. Розуміння того, чому ці зірки рухаються таким чином, призведе до переоцінки цього процесу.


Фото в анонсі: Joel Tonyan / flickr