На живій жабі виріс грибочок

На жабі ще за життя виросло плодове тіло гриба, причому у звичному вигляді з видимою шляпкою та ніжкою. Хоч в амфібій відомо не мало паразитів серед грибів, але це перший випадок, коли таке велике плодове тіло проросло з живої тварини. Через унікальність науковці також не можуть сказати, чи загрожує гриб життю й здоров'ю жаби. Про спостереження біологи повідомили у журналі Reptiles & Amphibians.

Жаба з грибочком на боку. Chinmay C . Maliye, Lohit Y.T. / Reptiles & Amphibians, 2024

Жаба з грибочком на боку. Chinmay C . Maliye, Lohit Y.T. / Reptiles & Amphibians, 2024


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Як виявили жабу з грибочком?

Незвичну знахідку зробили науковці з Індії, коли спостерігали за жабами Hylarana intermedia в районі Зіхідних Ґгат. Вони помітили близько 40 особин в одній із дощових калюж біля дороги, але одна привернула увагу найбільше. Тварина мала виріст на лівому боку, що при близькому спостереженні виявився плодовим тілом гриба. Мікологи підказали, що це представник роду міцен (Mycena sp.) — грибів типу базидієвих, шляпка яких зазвичай складає лише до кількох сантиметрів у ширину, і які зазвичай живуть на трухлявій деревині, а не жабах. Дослідники не стали забирати жабу з природи, тому невідомо, що з нею стало потім.

Інші наукові жаб'ячі історії

🩸 Скляні жаби, які мають прозоре тіло, виявилися здатними ховати свою кров у печінку, щоб не видати себе хижакам під час вразливого стану сну

😋 Жаби аги так поспішають їсти, що вдаряють себе язиком по серцю

😵‍💫 Короткоголові жаби за можливість бути маленьким — часто менш як двосантиметровими — поплатилися відчуттям рівноваги

🥰 Самки райок надули легені, щоб краще чути співи самців-залицяльників