На військових собак вдягнуть окуляри доповненої реальності

Пес одного з розробників в окулярах доповненої реальності / Command Sight 

Пес одного з розробників в окулярах доповненої реальності / Command Sight

Для військових собак армії США розробили окуляри доповненої реальності, які даватимуть їм візуальні підказки, що дасть змогу кінологам дистанційно віддавати команди. Також окуляри оснащені камерою, через яку військові зможуть бачити все, що бачить навколо себе пес. Пристрій розробили спеціально для військових собак, повідомляють в пресрелізі, опублікованому на сайті армії США.

Навіщо собакам доповнена реальність?

Одним з основних напрямків, до яких залучають собак на службі - пошук вибухівок. І щоб орієнтуватися на місцевості, вони потребують постійного зв’язку з кінологами, які мають бути поряд, що може бути небезпечним для них. Зазвичай для дистанційного контакту, використовували аудіозв'язок з використанням камери і рації, встановлених на тварину. Це давало змогу військовим знаходитись на відстані від небезпечних об’єктів та одночасно давати команди. Проте, словесні команди можуть збити собаку з пантелику: наприклад, вона побіжить навколо сходів, а не підніметься ними. Окуляри доповненої реальності пропонують альтернативу такій комунікації - тварину направлятимуть візуальні вказівки.

За словами розробників, навіть без доповненої реальності ця технологія забезпечує одну з найкращих систем для військових службових собак завдяки розміщенню камери. Вони потрібні для контролю ситуації навколо з боку людей. Сьогодні камери зазвичай розміщують на спині собаки, але, якщо закріпити її на рівні очей тварини, то кінологи отримають ширший кут огляду та уникнуть випадкових зміщень.

Як працюють окуляри?

Початковий прототип є провідним, і потребує тримати собаку на повідку. Але дослідники працюють над тим, щоб зробити його бездротовим на наступному етапі розробки. За планами розробників, вже через два роки, коли у них буде прототип і вони отримають відгуки користувачів, буде можливість допрацювати пристрій та запустити його в серійне виробництво.

Доповнена реальність працює для собак інакше, аніж для людей - їм не потрібно взаємодіяти з нею. Проте, собак можна навчити реагувати певним чином на візуальні сигнали та завдяки цьому більш коректно скеровувати їх на завданнях. Це убезпечить і людей, і тварин, адже кінологи зможуть бачити все, що бачить собака та одразу віддавати їй команди через окуляри.

Пристрій не зашкодить тваринам?

Для собак, і не лише військових, вже давно розробили окуляри, які захищають їх від сонячного світла, сміття і травм. Тому їх не потрібно привчати до носіння ще одного спорядження, говорять розробники. У планах дослідників робити кожній з собак 3D-сканування, щоб отримати точні дані про необхідні розміри пристрою. Він має бути зручним, а розташування оптичних та електричних компонентів буде характерним для кожної тварини. Найпершим доповнену реальність для собак випробував пес одного з розробників - ротвейлер Матер(Mater), який успішно пройшов кілька етапів тренувань.