Механічний слон замінив справжнього в індійському храмі

В індійському храмі штату Керала відсвяткували перший Надайрутал (Nadayiruthal) — церемонію жертвування слонів богам — з механічним, а не справжнім слоном. Роботизована тварина, яка виглядає дуже реалістично, є подарунком організації «Люди за етичне ставлення до тварин» (PETA) і покликана зробити релігійні служіння безпечнішими та менш жорстокими. Про це повідомляється на сайті організації.

Механічний слон в індійському храмі. PETA India

Навіщо в храмі слон і чому від нього позбулися?

Під час церемонії Надайрутал, яка особливо поширена в Кералі, віряни роблять дарунок богам і богиням у вигляді живих слонів. На тварин одягають традиційні прикраси та змушують довгий час стояти, а потім і сидіти. Оскільки це дикі волелюбні тварини, то для того, щоб змусити їх слухатися, люди застосовують жорстокі методи, серед яких побиття, нанесення ран металевими гаками та прив'язування ніг до землі, що нерідко спричиняє у слонів важкі поранення ніг і стоп. Більшість цих тварин також не отримують належного ветеринарного догляду та навіть води і їжі у потрібній кількості.

Але проблема виходить за межі жорстокого поводження з тваринами. Перебуваючи у постійному стресі в неволі тварини формують нетипову поведінку, через яку загрожують людям. Буває, що слонам вдається вирватися на волю, але розгублені вони лютують, руйнуючи людське майно та навіть життя. Лише у Кералі за 15 років утримувані в неволі слони вбили 526 осіб. Слон, який провів у неволі близько 40 років і є одним із найпопулярніших на міських фестивалях, сам убив шістьох погоничів, чотирьох жінок та трьох слонів.

Тож своїм подарунком храму PETA India прагне привернути увагу до проблеми утримання слонів та закликає відмовитися від їх використання, зокрема в храмах, віддавши до заповідників, де тварини зможуть жити без ланцюгів і в компанії родичів.